Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Nasze komentarze

Jacek Charmast w Newsweeku

Newsweek

NIK sprawdziła jak szkoły radzą sobie z problemem narkotyków. W większości szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do poruszania tematu podczas lekcji wychowawczych prowadzonych często przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli - wynika z raportu. W ocenie Najwyższej Izby Kontroli skuteczną profilaktykę antynarkotykową powstrzymują w wielu szkołach strach przed nadszarpnięciem wizerunku placówki lub niedocenianie wagi problemu.

Jacek Charmast w natemat.pl

Natemat.pl

"Dlaczego wypalenie przez Korę skręta miałoby przynieść więcej szkody społeczeństwu niż wypicie przez Kowalskiego pół litra" – pyta w rozmowie z "Gazetą Wyborczą Jacek Charmast, terapeuta z Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Korze za posiadanie 2,8 g marihuany grożą trzy lata więzienia. Do sądu trafił wczoraj akt oskarżenia w jej sprawie. Zdaniem Jacka Charmasta to dowód na to, że Polska zupełnie nie radzi sobie z problemem używek.

Agnieszka Sieniawska w Gazecie Wyborczej

Gazeta Wborcza

Podczas weekendowych kontroli zielonogórscy policjanci zatrzymali dwa pojazdy, w których wnętrzu znaleźli marihuanę. Właściciele przyznali się do jej posiadania. Jednemu z nich przeszukano mieszkanie. Obaj mieli śladowe ilości narkotyków. Mimo zmian w ustawie narkotykowej prokuratorzy nadal rzadko odstępują od postępowania.

Grzegorz Wodowski w Rzeczpospolitej

Rzeczpospolita

Marihuana nie ma nic w sobie specyficznego i wyjątkowego, co sprawiałoby, 
że używana w umiarkowany sposób powodowałaby utratę woli działania 
i ambicji – przekonuje działacz Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Trudno jest nie traktować tekstu Bogusława Chraboty „Niemyte dusze" inaczej niż manifestu przekonań autora, żeby nie powiedzieć uprzedzeń wobec zjawiska używania narkotyków. Bynajmniej nie jest to rzeczowy głos w dyskusji na temat tego, jak we współczesnym świecie powinniśmy próbować radzić sobie z problemem narkotykowym.

glqxz9283 sfy39587stf01