Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

OSF

Polska Premiera raportu RELEASE

Oto uroczysta premiera raportu Release pt. „Cicha rewolucja dekryminalizacja posiadania narkotyków na świecie” Raport ten to pierwsza publikacja opisująca zmiany światowej polityki narkotykowej ostatnich lat – w tym proces dekryminalizacji narkotyków oraz liberalizacji prawa narkotykowego na całym świecie.

 

Laureatem konkursu Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej został Maciej Stasiński!

Zdjęcie

II edycja konkursu dla dziennikarzy pt. Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej dobiegła końca. Laureatem konkursu został Maciej Stasiński z „Gazety Wyborczej” za wywiad z Jamesem Pugelem pt. „Trawka? Błahy problem.”
Międzynarodowy Program Polityki Narkotykowej w Open Society Foundations ogłosił konkurs Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej po raz pierwszy rok temu.Celem inicjatywy było wyróżnienie najlepszych prac dziennikarskich na temat obecnej polityki narkotykowej w Polsce i na świecie.

Dyrektor Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej, Kasia Malinowska-Sempruch laureatką International Rolleston Award

Kasia Malinowska-Sempruch

Wilno, 10 czerwca 2013 - Kasia Malinowska-Sempruch, Dyrektor Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej, podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowej Konferencji Redukcji Szkód odebrała International Rolleston Award. Kapituła wyróżniła ją za pionierską pracę w dziedzinie redukcji szkód i działania na rzecz zmiany podejścia do narkotyków, tak by u podstaw polityki narkotykowej leżały wartości zdrowia publicznego.

Uzależnienie to kara: Kary w wojnie z narkotykami są bardziej surowe niż za morderstwa i gwałty!

Zdjęcie

"Uzależnienie to kara: Kary w wojnie z narkotykami są bardziej surowe niż za morderstwa i gwałty"
Na stronie Open Society Foundations ukazał się tekst Rodrigo Uprimny "Addicted to Punishment: Penalties in the War on Drugs More Severe than for Murder and Rape", w który porównuje kary, jakie w Ameryce Łacińskiej są przewidziane za przestępstwa narkotykowe, wymierzone głównie w użytkowników, z takimi zbrodniami jak morderstwo czy gwałt.

Malinowska-Sempruch: Podkręćmy tempo zmian

Zdjęcie Kasia Malinowska-Sempruch  Director, Global Drug Policy Program, Open So

Zapraszamy do lektury tekstu ( tłumaczenie pl.) Kasi Malinowskiej Sempruch, który ukazał się na stronie http://www.huffingtonpost.co.uk/kasia-malinowskasempruch/drug-policy-reform-is-breaking-through_b_2946982.html
Malinowska-Sempruch: Podkręćmy tempo zmian
Komisja ds. Środków Odurzających ONZ się zmienia, ale zbyt wolno. Wielu
jej członków zatrzymało się na retoryce wojny z narkotykami.

Nowa kampania OSF - Solidarity Now !

Drodzy Państwo,
Bardzo niepokoimy się w Open Society kryzysem w Europie. Jego ludzkie koszty są ogromne i wciąż rosną. Coraz więcej osób ma problem, by związać koniec z końcem, traci pracę, a nawet domy. Ci, którzy najbardziej cierpią w kryzysie, najmniej się do niego przyczynili. Dotyczy to w dużej mierze tych grup, które zazwyczaj narażone są na wykluczenie i dyskryminację np. osób uzależnionych. Pomimo trudnych czasów, wierzymy w przyszłość Europy i mamy nadzieję, że razem możemy wykazać się solidarnością.

glqxz9283 sfy39587stf01