Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Prawo narkotykowe

Zmiana w podejściu Monaru do polityki narkotykowej i terapii substytucyjnej.

Zdjęcie

Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania wywiadu z przewodniczącą Monaru Jolantą Łazugą-Koczurowską, który ukazał się w weekendowym wydaniu Gazety Wyborczej.

http://wyborcza.pl/magazyn/1,139525,16311284,Dlaczego_wciaz_rozmawiamy_o_metadonie_.html

Wywiad pokazuje znaczną drogę jaką przeszła ta zasłużona organizacja w ciągu ostatnich lat, licząc od chwili gdy w Polsce rozpoczęła się w 2009 r. szeroka debata ekspertów, w tym także krytyka obecnego modelu przeciwdziałania narkomanii. Monar był kreowany przez niektóre media, w tym przez dziennik Rzeczpospolita na przeciwnika zmian, ale też sam dostarczał licznych argumentów, by postrzegać go jako organizację zachowawczą.

INFOGRAFIKA: POLSKA PRZEGRAŁA WOJNĘ Z NARKOTYKAMI W LICZBACH !

DrugsFacts

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, która liczbowo obrazuje przegraną wojnę z narkotykami w Polsce. Tzw. „wojna z narkotykami”, w której bronią są surowe kary wymierzane główne w użytkowników narkotyków oraz osoby uzależnione, to zarówno strata pieniędzy podatników, jak i stracona szansa na usprawnienie funkcjonowania społeczeństwa.

25.05.2012r - Konferencja prasowa w Sejmie dotycząca projektu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii autorstwa PSPN

Zdjęcie

Dziś, 25 maja 2012 odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, której autorami są członkowie, specjaliści i eksperci Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej: Agnieszka Sieniawska - prawnik, przewodnicząca PSPN; Mateusz Klinowski - dr prawa, członek PSPN; Jacek Charmast - Biuro Rzecznika Praw Osób

glqxz9283 sfy39587stf01