Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Kolorado

Wystąpienie Josha Stanleya na konferencji naukowej TEDx

Zdjęcie: Medyczna Marichuana

Wystąpienie Josha Stanleya na konferencji naukowej TEDx (TED - Technology, Entertainment and Design), organizowanej przez amerykańską fundację non profit Sapling Foundation.
Konferencje takie odbywają się na całym świecie, a ich celem jest popularyzacja – jak głosi motto – "idei wartych rozpowszechniania". Podobnie jest w tym wypadku. Josh Stanley, działa na rzecz rozwoju medycznej marihuany. Zajmuje się tym tematem już od ośmiu lat i jest jedną z pierwszych osób, które otworzyły przychodnię medycznej marihuany w Denver, w Kolorado. Jednym z sukcesów Stanleya jest wyprodukowanie takiej odmiany medycznej marihuany, która pomaga w leczeniu dzieci z lekooporną padaczką.

Konopna rewolucja w USA. Kolorado sprzedaje marihuanę - artykuł Mariusza Zawadzkiego dla GW

Zdjęcie: Medyczna Marichuana

Długie kolejki ustawiły się w pierwszy dzień 2014 roku przed sklepami z marihuaną w stanie Kolorado. To pierwsze miejsce w USA, gdzie można ją kupić praktycznie bez żadnych ograniczeń. Ponieważ o ósmej rano 1 stycznia otwarto w Kolorado jednocześnie kilkanaście sklepów, trudno powiedzieć, kto tak naprawdę był pierwszym w historii Stanów Zjednoczonych człowiekiem, który legalnie kupił marihuanę bez recepty.

Josh Stanley - działa na rzecz rozwoju medycznej marihuany

Josh Stanley

Josh Stanley, działa  na rzecz rozwoju medycznej marihuany nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i na całym świecie.  Zajmuje się tym tematem już od ośmiu lat i jest jedną z pierwszych osób, które otworzyły przychodnię medycznej marihuany w Denver, w Kolorado. Zaangażowanie Stanleya w odpowiedzialną i racjonalną reformę dotyczącą medycznych konopi oddzieliło go od kultury palaczy marihuany. Rozpoczął swoje działania polityczne w Kolorado, gdzie założył grupę Przemysłowej Medycznej Marihuany 501c4, której współprzewodniczył. W 2010 roku Josh pracował przy przygotowywaniu nowelizacji ustawy House Bill 1284. Była to pierwsza tego rodzaju ustawa, która szczegółowa regulowała i określała zasady dotyczące medycznej marihuany w Kolorado.

glqxz9283 sfy39587stf01