W sprawie ambulatoryjnego leczenia uzależnień słów kilka z punktu widzenia psychoterapeuty

0
166
Mirosława Straburzyńska – specjalistka terapii uzależnień, superwizor z listy Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, psychoterapeutka.
„W obliczu tego powszechnego już, jak sądzę, zjawiska epidemiologicznego, na aktualnej scenie narkotykowej, paląca kwestią staje się problem, który uważam za podstawowy do rozważań w gronie osób profesjonalnie zajmujących się pomocą osobom uzależnionym i używającym narkotyków, a mianowicie, ustawicznego kształcenia specjalistów (psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów) oraz powszechny obowiązek superwizowania swojej pracy przez zespoły terapeutyczne.
To kwestia odpowiedzialności zawodowej, a więc także mieszcząca się w sferze etyki, a ponadto podstawa do tego, aby nasi pacjenci nie tylko przez nas samych, ale przez całe środowisko osób działających w ochronie zdrowia i na jego obrzeżach (np. pomocy społecznej) byli traktowani jak pełnoprawni świadczeniobiorcy profesjonalnych usług, a nasze placówki odpowiadały standardom i normom, jakości wskazywanym przez płatników tych usług.”  – czytaj więcej >>
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPRZEMOC W TERAPII
Następny artykułProfilaktyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here